Lokalizacja

Oferowana nieruchomość znajduje się na skraju Gliwic. Jest to miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Gliwice to jedna z większych aglomeracji miejskich na terenie Śląska, która zamyka obszar Górnego Śląska od strony Zachodniej. Jest to miasto uniwersyteckie, a obecnie jedno z prężniej rozwijających się miast z uwagi na dobrze działającą Strefę Ekonomiczną. Miasto charakteryzuje się jedną z najniższych stóp bezrobocia w Regionie.

Dom znajduje się na skraju dzielnicy Gliwic Czechowice. Czechowice są najbardziej na północ położoną dzielnicą miasta, znaną z ośrodków wypoczynkowych położonych nad jeziorem Czechowickim. W dzielnicy mieszka około 850 mieszkańców. Z Czechowic do centrum miasta prowadzi jedna z głównych ulic tj. ulica Toszecka, która stanowi wyjazd na poółnoc miasta do Pyskowi, a w kierunku centrum łączy się z drogą krajową 88, a poprzez nią z autostradą A1 i A4. Dojazd od samej autostrady A4 lub A1 od domu może nam zająć ok. 20 min, a ponieważ Czechowice to skrajna dzielnica Gliwic nie ma potrzeby wjeżdżania do zatłoczonego centrum i przeciskania się przez zwykle mocno zakorkowane ulice miasta. W zasięgu 20 min jazdy samochodem możemy również dojechać do innych miast Śląska tj. Zabrza, Tarnowskich Gór czy Bytomia. Wszystkie te cech sprawiają, iż lokalizacja nieruchomości jest bardzo korzystna.

Jest to bardzo urokliwa dzielnica, w której znaczną część terenu zajmują lasy i jezioro. Jest to bardzo dobrze widoczne na zdjęciach lotniczych prezentowanych poniżej.

Można rzec – dom miejski i wiejski w jednym !!!!!

Historia domu sięga lat dwudziestych XX w. Dom był zasiedlany przez kolejnych leśniczych i przez wiele lat należał do Lasów Państwowych. Lokatorami domu zawsze byli ludzie, którzy ponad wszystko cenili sobie bliski kontakt z naturą oraz ciszę i spokój, którą gwarantuje otoczenie. Dom otoczony jest z trzech stron lasem. Stałym sąsiedztwem są sarny, dziki i ptaki. Czasami pragną się z nami zaprzyjaźnić lisy, kuny i zające. Na wprost domu jest zapierający dech w piersiach widok jeziora. Wychodząc przed dom, słuchając lasu i odgłosów przyrody, ciężko oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy gdzieś w głębokich Mazurach. A to ciągle Gliwice!!!!!! Ciszę i spokój zapewnia nam szczęśliwy układ jeziora Czechowickiego. Mało kto wie, że składa się ono jakby z dwóch mniejszych jezior – jedna część to kąpielisko miejskie z piaszczystą plażą, a drugie przynależne do Leśniczówki to zaciszna zatoczka przeznaczona jedynie dla wędkarzy.

Dojazd do domu zapewnia droga asfaltowa, która początkowo przebiega wzdłuż ogrodzenia Ośrodka TUR Czechowice, a potem skręca w las. Ostatnie 100 metrów drogi to już prywatna droga gruntowa zamykana leśnym szlabanem i dostępna jedynie dla zapowiedzianych i oczekiwanych gości. Bezpieczeństwo zapewnia nam zamykany szlaban oraz ochrona firmy Solid tj. połączony system alarmowy z bieżącym monitoringiem. Sama działka stanowiąca własność hipoteczną ma 913 m2 i jest to teren budowlany. Do tego terenu przynależy grunt dzierżawiony od Lasów Państwowych o powierzchni ponad 3000 m2 z opłatą na poziomie 72 zł/rok. Z drugiej strony domu znajduje się stary sad, a z tyłu domu stara pasieka. Grunty te z uwagi na ukształtowanie terenu i zaszłości historyczne są użytkowane przez domowników Leśniczówki, chociaż oficjalnie należą do Lasów Państwowych Nadleśnictwo Brynek. Razem w użytkowaniu właścicieli domu pozostaje teren o obszarze ok. 10.000 m2.

Sama działka budowlana dzieli się na kilka stref:

  • terenu utwardzony kostką brukową przy wejściu do domu, jest tam ok. 5 miejsc parkingowych,

  • ogród od strony południowo – zachodniej z dużym tarasem przylegającym do domu,

  • łąka z wydzielonym i ogrodzonym miejscem na ognisko,

  • tereny gospodarcze zabudowane stodołą.